Az igazságosság művelőinek eszmecseréje Kaposváron
A vidéken élő jogászságnak kiemelt felelőssége van a helyi közösségekért, mert a vidéken élő jogászokon, értelmiségieken is áll a helyi magyarság jövője, helyben maradásának és megerősödésének sikere - hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök Kaposváron, a 31. alkalommal megrendezett Jogi beszélgetések elnevezésű kétnapos konferencián.
Az államfő beszédében kiemelte, ha erős a jogászság, erős az értelmiség, akkor biztosabb és szilárdabb lesz a település, a térség lakosságának megmaradása, gyarapodása is.
"Fontosnak tartom, hogy a fővárosra fókuszáló hétköznapjainkban tudatosítsuk, Magyarország 19 vármegyéjében is aktív szellemi élet folyik, a jogászértelmiség minden városunkban jelen van, minden vármegyében közösséget képez, a jogászok az ország minden régiójában az országért, a jogbiztonság megvalósulásáért és a jogegyenlőségért dolgoznak" - közölte Sulyok Tamás.
"A vidéki jogászság életének fellendítéséhez szükség van színvonalas szakmai programokra és a párbeszéd tereinek működtetésére" - tette hozzá a köztársasági elnök.
Úgy vélte, a kaposvári Jogi beszélgetések kiváló példa erre, visszajelzés, amely megmutatja, hogy a somogyi vármegyeszékhelyen a jogászság aktív, van elképzelése és igénye, hogy a város életét hogyan tegye gazdagabbá, szellemileg élénkebbé.
Sulyok Tamás szólt arról is, hogy a hivatalba lépése óta eltelt egy év alatt számos tartalmas vidéki jogászprogramon vehetett részt. Példaként az ügyvédi kamarák alapításának 150. évfordulójára rendezett ünnepségsorozatot hozta fel, amelyet az egész jogrend kiemelt eseményének nevezett, mondván, "a független és tekintélyes ügyvédi kar az, amely nélkül nincs működő igazságszolgáltatás, amely a jogegyenlőség, a törvény előtti egyenlőség megteremtésével alapjogvédelmi funkciót lát el".
"Ahogyan eddig, a jövőben is azon leszek, hogy továbbra is felkeressem az elhivatott vidéki jogászság végvárait, a jogászság jeles eseményeit az ország különböző, akár legtávolabbi pontjain is" - mondta az államfő, aki hangsúlyozta ugyanakkor, hogy a vidék szeretete nem jelenti azt, hogy ne követné figyelemmel a budapesti jogi hivatásrendek történéseit, és ne látogatna el nagy örömmel a fővárosi jogi fórumokra is.
"Azon vagyok, hogy hazánkért és a magyar állampolgárokért tenni kívánó, valamennyi jogi hivatásrendhez tartozó, azokat megtestesítő jogászság képviselőivel rendszeresen eszmét tudjak cserélni" - fogalmazott a köztársasági elnök, hozzáfűzve: hisz a párbeszédben, a párbeszéd erejében.